KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456176
nr 1445 6176
Hjalmar Lundström
(1879-1963), Sverige
Oljemålning, By. Signerad. Olja på duk, 37x44cm, yttermått inklusive ram: 52x60cm
Hjalmar Lundström, svensk målare född utanför Malmö 1879, död 1963 .
Utrop:
500 kr
måndag 31 januari 2022
kl 19:48:51
Hjalmar Lundström
Läs mer om Hjalmar Lundström